Terasy z dreva

Prečo z dreva? Drevo je materiál, ktorý je nám blízky. Historicky nás sprevádza vývojom a len ťažko si vieme predstaviť, že kompozit nahradí atmosféru, akú vie vytvoriť len drevo a energia v ňom uložená mnohými rokmi života. Jeho vôňa, zamatový povrch a teplo sú unikátne vlastnosti dreva.

Kalkulácia nákladov na terasu z exotického dreva : Cenová kalkulácia

Terasa z Cumaru

Terasy z Cumaru

Drevina Cumaru patrí vzhľadom na vynikajúci pomer cena/kvalita k napreferovanejším terasovým drevinám na trhu. Jej hustota dosahuje 1070 kg/m3 dreva, čo ju zaraďuje medzi jednu z najhustejších drevín na trhu. Drevo je svetlo až tmavohnedé s nádychom do žlta. Patrí medzi stredne zosychavé dreviny, rozmerovo pomerne stabilné.


Terasa z Merbau

Terasy z Merbau

Drevina Merbau je jednou z najstabilnejších drevín. Hodnoty zosychania patria medzi najnižšie. Napriek vynikajúcim technickým vlastnostiam je jej používanie čiastočne obmedzené pomerne výrazným uvoľňovaním červeného farbiva (tanínu) počas prvých dažďov, čo môže spôsobiť silné zafarbenie okolitého prostredia. Naše skúsenosti s touto drevinou sú veľmi dobré. Drevo je tmavo červeno-hnedé, charakteristické sýrovo-žltými linkami. Pri styku s kovom reaguje tvorbou tmavošedých škvŕn.
Terasa z Massaranduba

Terasy z Massaranduba

Massaranduba je charakteristická tmavo červeno-hnedou farbou s nádychom do fialova. Drevo je veľmi husté a odolné. Kvôli pomerne vysokému zosychaniu v porovnaní s ostatnými drevinami sa neodporúča použitie klipových spojov na kotvenie terasových dosiek. Pri brúsení a opracovávaní je nutné použiť respirátor kvôli obsahu draždivých a zdraviu škodlivých látok.

Terasa z Iroko

Terasy z Iroko

Iroko je kvôli nízkej zosychavosti a vysokej stabilite používané ne stavbu lodí a deckingu namiesto Teaku. Je žltohnedej farby. Vzhľadom na možný obsah kovov dochádza pri jeho opracovávaní k výraznému otupovaniu rezných nástrojov a občasnému iskreniu. Drevo má výrazné vnútorné pnutie co môže spôsobiť výraznejšie praskanie počas opracovávania.


Terasa z Iroko

Terasy z IPE

Ipe je drevo, ktoré prináša tú najvyššiu kvalitu pre stavbu vonkajšej terasy. Ipe sa vyznačuje veľmi hustým drevom, veľkou stabilitou a vysokou odolnosťou voči vonkajším vplyvom čo vytvára ideálne predpoklady pre dlhú životnosť tohto materiálu. Tmavo hnedé drevo je charakteristické olivovo zeleným farebným odtieňom.

Viac informácií o jednotlivých drevinách nájdete v sekcii Dreviny
Kalkulácia nákladov na terasu z exotického dreva: Cenová kalkulácia