Terasy z dreva

Kalkulácia nákladov na terasu z exotického dreva : Cenová kalkulácia

Terasa z Cumaru

Terasy z Cumaru

Drevina Cumaru patrí vzhľadom na vynikajúci pomer cena/kvalita k napreferovanejším terasovým drevinám na trhu. Jej hustota dosahuje 1070 kg/m3 dreva, čo ju zaraďuje medzi jednu z najhustejších drevín na trhu. Je svetlo až tmavohnedá s nádychom do žlta. Patrí medzi stredne zosychavé dreviny, rezmerovo pomerne stabilné.


Terasa z Merbau

Terasy z Merbau

Drevina Merbau je jednou z najstabilnejších drevín. Hodnoty zosychania patria medzi najnižšie. Napriek vynikajúcim technickým vlastnostiam je jej používanie čiastočne obmedzené pomerne výrazným uvoľňovaním červeného farbiva (tanínu) počas prvých dažďov, čo môže spôsobiť silné zafarbenie okolitého prostredia. Naše skúsenosti s touto dreviou sú veľmi dobré. Drevo je tmavo červeno-hnedé, charakteristické sýrovo-žltými linkami. Pri styku s kovom reaguje tvorbou tmavých škvŕn.
Terasa z Massaranduba

Terasy z Massaranduba

Massaranduba je charakteristická tmavo červeno-hnedou farbou s nádychom do fialova. Drevo je veľmi husté a odolné. Kvôli pomerne vysokému zosychaniu v porpovnaní s ostatnými drevinami sa neodporúča použitie klipových spojov na kotvenie terasových dosiek. Pri brúsení a opracovávaní je nutné použitie respirátora kvôli obsahu draždivých a zdraviu škodlivých látok.

Terasa z Iroko

Terasy z Iroko

Iroko je kvôli nízkej zosychavosti a vysokej stabilite používané ne stavbu lodí a deckingu namiesto Teaku. Je žltohnedej farby. Kvôli obsahu kovov dochádza pri jeho opracovávaniu k výraznému otupovaniu rezných nástrojov a občasnému iskreniu. Drevo má výrazné vnútorné pnutie co môže spôsobiť výraznejšie praskanie.


Viac informácií o jednotlivých drevinách nájdete v sekcii Dreviny
Kalkulácia nákladov na terasu z exotického dreva: Cenová kalkulácia